Heureka.cz - porovnání cen a srovnání produktů


Poradna Steppery

Jak vybrat stepper?

Stepper je simulátor chůze do schodů. Mezi jeho základní funkce by mělo patřit počítání kroků, počet kroků za minutu, doba tréninku a vydaná energie v kaloriích. 

Proč cvičit na stepperu?

Hodí se pro trénink stehenního a hýžďového svalstva. Trénuje srdeční a oběhový systém. Cvičení na stepperu je mnohem šetrnější pro kolena než klasické stoupání do schodů.

Cvičení a rady

Výška kroků

Závisí na účinku tréninku, dává rozsah zapojení svalů nohou hýždí a boků. U stojanových stepperů jsou rozdíly ve výšce kroku minimální.

Počítač

Základní zobrazení na počítači předpokládá: čas, rychlost, kalorie, vzdálenost a tepovou frekvenci.

Způsob vytváření odporu

Odpor je vytvářen jedním ze dvou způsobů: magnetickou brzdou (u dražších typů a kvalitnějších stepperů) nebo hydraulickými tlumiči (různá kvalita, u stojanových stepperů s možností nastavení zátěže). Tlumiče nebo magnetická brzda jsou nejdůležitější částí stepperu.

Jak cvičit na stepperu?

Stepper funguje tak, že se postavíte na plošiny pro chodidla, nastavíte si jednotlivé funkce a pak přenášením váhy střídavě zatěžujete jednu a druhou nohu. Během cvičení na stepperu stůjte zpříma, abyste zapojili také hýžďové svalstvo. Tlak kladete na tu plošinu, která jde dolů a tu, která jde nahoru, odlehčíte.

Eliptický trenažér nebo stepper?

Steppery jsou velmi šetrné na klouby, vhodné na rehabilitace i spalování tuku, přitom umožňují velmi velký rozsah možných zátěží. Výhodou stepperů je pak vyšší zatížení hýžďových svalů, které bývá hlavně pro ženy prioritní.

Důležité odkazy:

Porovnat steppery